8 قانون طلایی برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی

تغییر مثبت

شاید با خودمون فکر کنیم که همیشه درست فکر میکنیم و حق با ما هست و با این نگرش در زندگیمون پیش بریم و هیچ تغییری رو نپذیریم… اما مطمئناً بعد از مدتی به این نتیجه خواهیم رسید که حالمون خوب نیست و درونمون آروم نیست.رسیدن به آرامش درونی اولین، محکمترین و قطعی ترین راه برای رسیدن به معنای حقیقی واژه ی خوشبختیست. خوش به حال کسی که زودتر به این واقعیت پی ببره، دست از لجبازی برداشته و تغییرات لازم رو در شیوه زندگی و رفتار خود ایجاد کنه…

گاهی (شاید 90 درصد مواقع) لازمه از موضع خودمون کوتاه بیایم و با چشمانی باز به زندگیمون نگاه کنیم تا فاصلمون روز به روز و لحظه به لحظه با آرزوهامون کمتر و کمتر بشه.

برای تغییر آماده ای؟ بزن بریم…

1- قبل از اینکه قضاوت کنی، برای تغییر مثبت نگاهی به خود بینداز.

قضاوت تنها حق خداوند است، چون اوست که مبرا از هر گونه خطایی است . حال انسانی که ممکن است لغزش کند، چطور می تواند در مورد انسانی دیگر به نقد بنشیند و او را مورد قضاوت قرار دهد؟! هر زمان خواستیم عمل کسی را مورد قضاوت قرار دهیم بهتر است نگاهی به آینه بیندازیم. اگر ما در جایگاه او بودیم چه رفتاری از خود بروز می دادیم. آیا مرتکب همان عمل می شدیم؟ آیا دوست داشتیم مورد قضاوت قرار بگیریم؟!!

2- مشکلاتت را حل و فصل کن، قبل از آن که شادی ات را سلب کنند.

همیشه مسئله ای هست. جاده زندگی پر از سرعت گیرهایی است که مدام بر سر راهت قرار می گیرند. پستی بلندی های زندگی تمامی ندارد. انسان مثبت اندیش، نیمه پر لیوان را می بیند و بجای زانوی غم بغل گرفتن آن را چاره می کند. اگر یاد بگیریم که به موقع و در ابتدای هر مسئله ای به فکر چاره آن باشیم و نگذاریم که آن مشکل هر روز بزرگ و بزرگتر شود، به راحتی می توانیم آن را حل کنیم. به قول معروف؛ مشکلی نیست که آسان نشود. اما اگر سرسری از کنارش بگذریم و به آن کاملا بی توجه بوده و چاره اندیشی نکنیم، کم کم برایمان به غولی تبدیل می شود که نمی شود با آن مقابله کرد. انرژی مان را ذره ذره می گیرد و آرامش را از ما سلب می کند. پس بهتر است که با هشیاری کامل هر مسئله ای را در وقت خودش حل و فصل کنیم.

3- قبل از اینکه بخواهی از نردبانی بالا بروی، مطمئن شو که به دیوار محکمی تکیه داده ای.

در طول زندگی مسیرهای زیادی پیش پای انسان برای نیل به خواسته و هدف هایش قرار می گیرد. راه هایی که ممکن است بن بست باشند و یا شاید ما را به مقصود برسانند. فراز و نشیب های فراوانی در هر مسیر پیش روی ماست. اما عقل استدلالی انسان معمولاً نشانه هایی می بینید که او را ترغیب و یا مانع ادامه راه می نماید. همیشه چراغ راه وجود ندارد. دقت کنید، آیا مسیری که پیش روی شماست، شما را می تواند به مقصودتان برساند؟ از چه وسایل و امکاناتی در این راه بهره جسته اید؟ تمام احتمالات را در نظر بگیرید و در آخر پس از اطمینان خاطر شروع به انجام نیت تان کنید.

4- قبل از رسیدن به هدفت، ذهنت باید به آنجا برسد.

مطمئناً با قانون جذب کائنات آشنا هستید. به هر چیز که فکر کنید و انرژی دهید به آن می رسید. خواه مثبت و خواه منفی. حال اگر هدفی دارید که رسیدن به آن برایتان ارزشمند است باید دست به کار شوید و خواسته خود را به کائنات بگویید. اما تنها خواستن، کافی نیست. شما باید باور داشته باشید که به خواسته هایتان می رسید. باید خود را در زمان رسیدن به آن خواسته تصور کنید. باید خود را آماده دریافت کنید. شما قبل از هر چیز باید در ذهنتان به آن هدف رسیده و آن را باور داشته باشید.

5- هر شب قبل از خواب همه را ببخش و با قلبی پاک بخواب.

قلبها آینه تمام نمای وجودند. دل جایگاه مهر و محبت است و اگر به قهر و کینه و خشم و غضب آلوده شود تیره و تار می گردد. آن وقت روز به روز این تیرگی سراسر وجود انسان را فرا می گیرد و به انسانی پر از انرژهای مخرب و منفی تبدیل می شوم. دیگران را ببخشیم، نه برای اینکه آن ها لایق بخشیده شدن هستند، بلکه ما لایق آرامش هستیم. قلب روشن و صاف غرق در آرامش است و آرامش گرانبهاترین ثروتی است که همه در پی آن دست و پا می زنند. از بدی ها بگذریم و دنیا را با تمام بدی هایش به خداوند بسپاریم که او خودش بهتر می داند با هر چیزی چگونه برخورد نماید.

6- انرژی های بد را قبل از تکثیر نسل از بین ببر.

همه چیز در این جهان دارای انرژی است. انرژی از بین نمی رود، بلکه منتقل می شود. حس بد یا خوب؛ ارتعاشی که ما به هستی ارسال می کنیم به سوی ما باز می گردد. پس تلاشمان را بکنیم تا بجای انباشتگی انرژی های منفی، در پی ذخیره سازی انرژی های مفید و مثبت باشیم. تمام ذخایر ما با افرادی که با آن ها زندگی می کنیم ناخودآگاه تقسیم می شود. اگر با انرژی خوبی وارد خانه شویم همان را با همسر و فرزندانمان به اشتراک گذاشته و حال خوب ما به آن ها نیز منتقل می شود. پس دقت کنید، قبل از اینکه به فکر تولید نسل باشیم بهتر است اول حال خودمان را خوب کنیم. درونمان را مملو از بار مثبت و فارغ از هر گونه بار منفی کنیم، تا فرزندی که پا به این هستی می گذارد نیز با ریشه ای مثبت رشد پیدا کند.

7- قبل از اینکه دنبال همسر مناسب بگردی باید روی همسر مناسب بودن تمرکز کنی.

همه دوست دارند صاحب بهترینها باشند. خانه عالی، ماشین عالی، زندگی عالی و….. اما چقدر برای این بهترینها تلاش کرده ایم؟ هر چیزی در این دنیا بهایی دارد و باید برای داشتن هر چیز خوبی هزینه ای پرداخت کرد. فردی که می خواهد بهترین انسان دنیا همسرش باشد، قبل از هر چیز باید نگاهی به خود بیندازد. آیا لایق چنین شخصی است؟ آیا توانایی داشتن چنین همسری را دارد؟ پس هر فردی برای داشتن همسری با بهترین گزینه، ابتدا باید آن خصایص مورد علاقه را در خود تقویت کند. کائنات با توجه به تلاش او و تقاضای او برای داشتن همسری با آن خصوصیات اقدام به پیدا نمودن جفت روحی او می کنند. اگر فردی مدام دروغ بگوید نمی تواند انتظار داشته باشد که فردی کاملا راستگو و صادق نصیبش بشود. دنیای ما دنیای عمل و عکس العمل است. هر چه بکاری همان را درو می کنی.

8- قبل از اینکه چیزی بگی، فکر کن: آیا حرفم درست است؟ آیا گفتنش لزومی دارد؟ آیا خوب است؟ (سه ثانیه صبر کن)

همه ما انسانیم و ممکن است که دچار لغزش و خطا بشویم. پس هیچ کس برتری محض نسبت به دیگری ندارد. ممکن است مسئله ای که از دیدگاه ما نادرست باشد، برای دیگری کاملا صحیح و به دور از اشتباه باشد. پس قرار نیست دیدگاه ما برتری خاصی داشته باشد و کل دنیا از زاویه دید ما به همه چیز بنگرند. در نتیجه در برابر اعمال و افعال اطرافیان بهتر است کمی فکر کنیم. آیا رفلکس ما بجاست؟ حتی آیا ما حق اظهار نظر و مداخله داریم؟ و در آخر اینکه رفلکس ما چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت.

منبع: تحریریه مثبت نوش، relaxsomeone

ع. فراحمی

→ خواندن مطلب قبلی

اقتصاد مثبت به زبان ساده

خواندن مطلب بعدی ←

سه راهکار برای داشتن حس خوب به روش دکتر قلم و کاغذ!

یک مورد نظر

  • بسیار خوب و مفید.
    سپاس از شما و سایت خوبتان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *