شادی رو انتخاب کن

فقط بخند

وقتی که صبح از خواب بیدار میشیم، دوتا انتخاب داریم؛ یا خوشحال باشیم یا ناراحت و ما فقط باید انتخاب کنیم که خوشحال باشیم.
خوشحالی و شادی تاثیر خیلی زیادی روی سلامت جسمی ما هم داره.اگر شاد باشیم قلبمون سالم تره چون شادی باعث کنترل ضربان قلب میشه و فشار خون رو متعادل می کنه.حتی بر اساس مطالعاتی که روی افراد شاد انجام شده میشه به این نتیجه رسید که آدمای شاد کمتر در خطر بیماری های قلبی و عروقی هستند.

زندگی شاد
شادی سیستم دفاعی بدن رو هم تقویت میکنه, باعث کاهش درد میشه و به سلامت مغز هم کمک میکنه در واقع شادی یک محرکه برای رشد ارتباطات عصبی مغز.
شادی مهم ترین روش مبارزه با استرس هستش و باعث کم شدن هورمون استرس در بدن میشه .
زندگی کوتاهه و هیچ کس از فردای خودش خبر نداره پس باید همیشه در زندگی بخندیم و با صبر و حوصله مشکلاتمون رو حل کنیم . با ناراحت و عصبی بودن هیچ وقت مشکلات ما حل نمیشه ولی با شاد وخوشحال بودن مشکلات رو راحت تر میشه حل کرد و پشت سر گذاشت.
پیاده روی کنید , اتفاقات خوب حتی کوچک رو یاداشت کنید , از خونه بیرون برید به خودتون توجه کنید , تشکر کنید و به ترانه و موسیقی آرام بخش و انرژی دهنده گوش بدید. به خودتون تلقین نکنید که خسته هستید و هیچ انرژی ندارید.
افرادی که برای وقت خودشون بیشتر از پول ارزش قائلند، شادتر هستند.در طول روز باید ساعت هایی برای استراحت و تفریح در نظر گرفته بشه . باید کارهایی رو انجام بدیم که دوس داریم و ازشون لذت می بریم.اگر همه وقت خودمون رو به مشغله های کاری اختصاص بدیم و همیشه مشغول کار باشیم اگر موفقیت مالی هم کسب بکنیم از مسیر این موفقیت هیچ لذتی نبردیم.

→ خواندن مطلب قبلی

نکات مثبت برای انتخاب ایده کاری

خواندن مطلب بعدی ←

پاندا , تنبلِ دوست داشتنی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *