۳۰ سالگی!

30 سالگی

برای خیلی از ماها ۳۰ سالی ینی مرزی بین هیجانات کودکی و بزرگ شدن، ینی شروع دوران بزرگ شدن، شروع ریسک نکردن، شروع منطقی بودن! آیا شما هم همین نظر رو دارید؟
خیلی از آدم ها ممکنه نگرششون به ۳۰ سالگی اینه که بگن اگه به جایی رسیدیم، رسیدیم، اگر نرسیدیم ینی هیچ وقت نمی رسیم و برای همین ازش ترس دارن.

بزارید با یه سوال بحثم رو ادامه بدم، فکر کنم اکثر ماها دوست داشتیم زمان کودکیمون زودتر به ۱۸ سالگی برسیم و بتونیم بزرگ بودن رو تجربه کنیم و میگفتیم به یه عالمه آزادی می رسیم، آیا شما هم این آرزو رو توی کودکی داشتید؟ خوب رسیدیم به ۱۸ سالگی، (البته اونایی که رسیدن) چه اتفاق هایی افتاد؟ چجوری دنیا رو به مکان بهتری برای زندگی تبدیل کردیم؟

آره یک سری به ۱۸ سالگی که رسیدن تصمیمات بزرگی گرفتن و پیشرفت کردن و یک سری هم نه! الان کجاییم؟

بنظر من ۳۰ سالگی ینی شروع ۳۰ سالگی، فقط همین، قرار نیست زندگی ما تبدیل به دو دوره قبل از ۳۰ سالگی و بعد از ۳۰ سالگی تبدیل بشه، ۳۰ سالگی ینی اوج جوانی، اوج تصمیماتی که ازشون میترسیدیم و الان باید اون تصمیمات رو بگیریم، زمانیه که باید محدودیت هارو شکوند و از زندگی لذت برد، شروع یک حس تازه، شروع استقلال در تصمیم گیری و وارد چالش های زندگی شدن.

بنظرم قبل از ۳۰ سالگی ینی ساحل امن، و الان بهتره از اون ساحل بیرون بیاییم و وارد اقیانوس! نه! وارد شهر بشیم، وارد محیط زندگیمون بشیم، آرزوهای کودکانمون رو بنویسیم و شروع کنیم اونایی که با اعتقادات و شخصیتمون برابری میکنه رو بهش جامه عمل بپوشونیم، در یک کلام شروع به زندگی واقعی کنیم.
بهترین کار از نظر من در ۳۰ سالگی اینه که لیست تمام آرزوها، فانتزی ها، کارها و خریدهایی که دوست داشتید انجام بشه رو بنویسید، بعد اونایی که با اعتقادات و شخصیتتون فاصله داره و حذف کنید، بعدش اولویت بندی کنید و یکی یکی شروع به انجام هر کدوم کنید، تا از زندگی لذت ببرید. ۳۰ سال آرزوها جمع شدن، از ۳۰ به بعد زمان تحقق این آرزوهاست، با پشت کار، با تلاش و با امید! امید به خدایی که تا به ۳۰ سالگی مارو زنده نگه داشته تا به هدف زندگیمون برسیم، پس با قدرت و انرژی ۱۰ برابری و همراه با کودک درون، پا به ۳۰ سالگی بزاریم و ازش لذت ببریم، چون الان دیگه هدف داریم، هدف زندگی کردن!

دهه ۳۰ سالگی مبارک!

م. شیخی

→ خواندن مطلب قبلی

۶ قدم تا رسیدن به زندگی موفق(مقاله خارجی)_قسمت دوم

خواندن مطلب بعدی ←

خنده کودکانه!

یک مورد نظر

  • بسیار عالی و تاثیر گذار بود… عالی بود… دیدی عالی و جالبی رو به من دادید… حتما یه لیست تهیه میکنم و بهش عمل میکنم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *