۶ قدم تا رسیدن به زندگی موفق(مقاله خارجی)_قسمت دوم

۶ قدم تا رسیدن به زندگی موفق

قدم ششم: صفات خاص یا ویژگیهای شخصیتی

روانشناسان مدتهاست که سعی در پیوند صفات خاص یا ویژگیهای شخصیتی با موفقیت در زندگی و کار دارند. شاخص (MBTI) یک ارزیابی گسترده است که اغلب توسط مشاغل برای غربالگری نامزدهای شغلی استفاده می شود. طبق برخی تحقیقات جدید ، برخی از صفات وجود دارد که به طور مداوم به موفقیت گره خورده اند محققان Ian MacRae و Adrian Furnham شش صفت اصلی را شناسایی کرده اند که می توانند در چگونگی عملکرد افراد در محل کار نقش داشته باشند.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه در زندگی موفق باشید ، برای پرورش این صفات اصلی تلاش کنید:

وجدان کاری

افراد با وجدان اثر اقدامات خود را در نظر می گیرند. آنها همچنین واکنش و احساس دیگران را در نظر می گیرند. شما می توانید این ویژگی را بدین ترتیب افزایش دهید:

 • در مورد عواقب اعمال فکر کنید
 • دیدگاه افراد دیگر در نظر بگیرید

پذیرش ابهام

زندگی پر از موقعیت هایی است که همیشه مشخص نیست. افرادی که پتانسیل زیادی برای موفقیت دارند ، بهتر می توانند این ابهام را بپذیرند. آنها به جای اینکه سفت و سخت و بدون انعطاف باشند ، آماده سازگاری با اتفاقات غیر منتظره هستند. شما اینگونه می توانید یاد بگیرید که ابهام را در آغوش بگیرید:

 • چشم اندازهای خود را به چالش بکشید و نظرها و عقاید دیگری را در نظر بگیرید
 • از ناآشنا نترسید
 • مایل به تغییر و تنوع باشید

قابلیت تنظیم

موفقیت علاوه بر اینکه می تواند ابهام را بپذیرد ، این توانایی را دارد که به سرعت در تغییرات تنظیم یابد. برخی از راه هایی که می توانید از این توانایی برای تنظیم استفاده کنید:

 • سعی کنید از شرایط دشوار خودداری کنید.دیدن شرایط دشوار به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد و نه صرفاً موانع زندگی، می تواند به افراد کمک کند تا سریعتر سازگار شوند و بهبود یابند.
 • برای تغییر آماده باشید.اگر وقتی برنامه ها یا موقعیت ها تغییر می کنند ، احساس استرس می کنید ، یک قدم عقب بروید و راه های مقابله را جستجو کنید.

شجاعت

اگر می خواهید بدانید چگونه در زندگی موفق باشید ، به خصوصیات افراد موفق جهان نگاه کنید. یک مورد که شما به سرعت می توانید پیدا کنید این است که آنها غالباً شجاعت بزرگی دارند. آنها حتی در صورت عدم موفقیت احتمالی ، حاضر به ریسک کردن هستند. بنابراین برای بهبود تحمل ریسک چه کاری می توانید انجام دهید؟

 • از تفکر مثبت استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهد که افراد شجاع از عواطف مثبت برای غلبه بر ترس استفاده می کنند. بنابراین در موقعیت های ترس، با تمرکز روی احساسات مثبت به دنبال راه هایی برای فرونشاندن احساسات منفی باشید.
 • خطر تعادل با عقل سلیم. به یاد داشته باشید که تحمل بیش از حد خطر می تواند چیز بدی باشد. کارهای پرخطر می تواند به پاداش بالا منجر شود ، اما با احتیاط و نیز بسته به موقعیت و آنچه در معرض خطر است پیش بروید.

کنجکاوی

افرادی که موفق هستند ، تمایل دارند نسبت به دنیای پیرامون خود کنجکاو باشند. آنها همیشه مشتاق یادگیری بیشتر از جمله دانش و مهارت های جدید هستند.می توانید حس کنجکاوی خود را بدین ترتیب افزایش دهید:

 • انجام وظایف مربوط به علایق شما. به عنوان مثال ، شما می توانید پرونده های کاغذی را خسته کننده ببینید ، اما به دنبال یک روش کارآمد تر برای طبقه بندی اطلاعات هستید که ممکن است به عنوان یک سازمان دهنده به نقاط قوت شما بازی کند.
 • یادگیری چیزهای جدید. حتی اگر احساس می کنید که در یک موضوع متخصص هستید ، همیشه چیزهای جدیدی برای کشف و مهارت هایی برای یادگیری وجود دارد.

رقابت پذیری

افراد موفق می توانند از رقابت برای ایجاد انگیزه استفاده کنند ، اما از قرار گرفتن در معرض حسادت خودداری کنند. شما می توانید حس رقابت سالم از این طریق در خود افزایش دهید:

 • روی پیشرفت های خود متمرکز شوید.به جای اینکه نگران بهترین بودن در چیزی باشید ، به پیشرفت خود توجه کنید. توجه داشته باشید که تا چه حد به اهداف خود رسیده اید و چه کارهایی را می توانید انجام دهید تا بیشتر پیشرفت کنید.
 • وقتی دیگران موفق می شوند خوشحال باشید.به حسادت تسلیم نشوید. درعوض ، وقتی دیگران خوب عمل می کنند و به شما الهام می دهند که در زندگی خود موفق باشید ، احساس خوشحالی کنید.نکات مهمی وجود دارد که باید با در نظر گرفتن این صفات که به یک پتانسیل بالا برای موفقیت مرتبط هستند ، به خاطر بسپارید.ممکن است برخی از خصوصیات شخصیتی برای برخی از مشاغل مناسب باشد. با این حال ، هیچ ویژگی شخصیتی خاصی نمی تواند موفقیت را تضمین کند.در حالی که در مورد تغییر شخصیت اختلاف نظرهایی وجود دارد اما، پرورش برخی از این ویژگی های بالقوه می تواند به شما در پیشرفت مهارت هایی کمک کند.

درجه ی بسیار عالی بودن

برای موفقیت هیچ اندازه گیری وجود ندارد و مطمئناً هیچ سقفی برای موفقیت در زندگی وجود ندارد. با این وجود با نگاهی به برخی از عادت های افراد موفق می توانید تاکتیک ها و استراتژی های جدیدی را یاد بگیرید که می توانید در زندگی روزمره خود پیاده سازی کند. این توانایی ها را پرورش داده و ارتقاء یابید و با گذشت زمان متوجه شوید که بهتر می توانید به اهداف خود برسید و به موفقیتی که می خواهید در زندگی دست یابید.

 

ترجمه و گردآوری: تحریریه مثبت نوش

منبع: verywellmind.com

→ خواندن مطلب قبلی

۶ قدم تا رسیدن به  زندگی موفق(مقاله خارجی)_قسمت اول

خواندن مطلب بعدی ←

۳۰ سالگی!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *