چرک مُرده شده!

لباس چرک مرده

شخصی لباس زیبایی داشت. به رنگ سفید و هر موقع سر قرار کاری مهمی می رفت اون رو می پوشید. در یکی از قرارها، سر شام، کمی غذا روی لباس ریخت و لکه کوچکی روی لباس ایجاد شد. وقتی برگشت خانه، با خودش گفت برای قرار بعدی لباس رو تمیز می کنم. تا چند هفته قراری اتفاق نیفتاد و لباس همچنان چرک بود. بالاخره نوبت به پوشیدن لباس رسید. روز قبل شروع کرد به شستن لباس و دید لکه نمی رود. سراسیمه لباس رو به خشکشویی برد و آنجا توسط متصدی فهمید که لکه روی لباس اصطلاحا چرک مُرده شده است و دیگر نمی توان تمیزش کرد. متصدی گفت، تا لکه تازه بود باید فکری می کردی!

وضعیت دل ما انسان ها هم مانند این لباس است. بعضی ناراحتی ها، هرچند کوچک را تا تازه است باید از بین برد وگرنه از بین بردنش خیلی سخت می شود. اگر بگذاریم ناراحتی ها و یا زخم های زندگی، بدون حل شدن با ما باشند، رسیدگی به آن ها در آینده خیلی دشوارتر می شود و حتی نا ممکن!

بجای صبر برای رسیدن زمان مناسب، هر چه زودتر شروع به درمان ناراحتی ها بکنیم. با این کار می توانیم یشتر اوقات دلی صاف و تمیز داشته باشیم، از ناراحتی ها، از ناملایمات، از اتفاقات ناخوشایند از …. شما بگید!

پس تا عمر، این موهبت بزرگ در اختیار ماست، به فکر زندگی باشیم، نه زمان!

م. شیخی

→ خواندن مطلب قبلی

واکنش متفاوت

خواندن مطلب بعدی ←

من رژیم دارم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *