پنج عادت روزانه که جادو میکنند

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

آبراهام لینکلن می‌گوید: «مردم همان‌قدر در زندگی احساس خوشبختی و رضایت می‌کنند که ذهن‌شان را آماده این موضوع کرده‌اند. احساس شادی را نمی‌توان در بین داروها و قرص‌های ضدافسردگی جستجو کرد.

 

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

برای آنکه یک رفتار تبدیل به یک خصوصیت جدید شود و در ذهن ثبت گردد، باید 4- 21 روز تکرار شود تا شکل بگیرد و تبدیل به یک رفتار غیر ارادی شود. وقتی یک عادت سالم جدید را در خود رشد و پرورش می‌دهید، این عادت جایگزین عادت ناسالم قبلی می‌شود.

 

هر روز 5 بار غذا بخورید

معمولاً مردم سه وعده غذا می‌خورند؛ اما بهتر است این عادت به پنج بار در روز افزایش و در عوض حجم غذا در هر وعده کاهش یابد. اگر هر روز پنج بار غذا بخورید، مقدار ثابتی از مواد مغذی، قند و انرژی به طور مرتب به بدن‌تان می‌رسد. ضمن اینکه به دستگاه گوارش نیز فشار وارد نمی‌آید و مهم‌تر از همه اینکه خطر حملات و مشکلات قلبی کاهش می‌یابد.

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

 

بخندید!

تحقیقات نشان می‌دهند که خنده و شادی عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد و خصوصا باعث افزایش و رشد سلول‌هایی می‌شود که از بدن در برابر بیماری‌ها و سرطان محافظت می‌کنند. خنده باعث آزاد شدن و ترشح «اندورفین»، در مغز شده و به شما احساس خوشی و لذت می‌دهد. بی‌شک افراد شاد بیشتر عمر می‌کنند.

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

 

استرس خود را کم کنید

استرس ریشه بسیاری از بیماری‌هاست و باعث کوتاهی عمر می‌شود. در روزگار کنونی، استرس روز به روز بیشتر می‌شود؛ مگر آنکه بتوانید آن را مدیریت کنید. مدیتیشن بهترین راه برای رهایی از نگرانی‌ها و رسیدن به قدرت و زندگی تازه است. با این کار درست نفس می‌کشید و 70 درصد سموم بدن دفع می‌شود.

علاوه بر آن، موجب آرامش فکر شده و هورمون‌های استرس کاهش می‌یابد. به هنگام مدیتیشن روی یک صندلی راحت یا سطح زمین بنشینید. به طور کاملاً طبیعی نفس بکشید، چشم‌های خود را به آرامی ببندید. در هر لحظه یک فکر را در ذهن خود تصور کنید. بعد آن را داخل یک بادکنک یا حباب فرستاده و بگذارید به آسمان‌ها برود و آنقدر دور شود. این کار را آنقدر انجام دهید تا ذهن‌تان تخلیه شود. بعد از آن در جسم خود احساس نور زیادی خواهید کرد و ذهن‌‌تان آرام خواهد شد.

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

 

ورزش را فراموش نکنید

ورزش مرتب باعث بهبود و رشد فیزیولوژیکی، تقویت سیستم ایمنی، تحرک و پویایی بیشتر، افزایش سطح انرژی و … می‌شود؛ پس بهتر است در طول روز از هر فرصتی برای فعالیت فیزیکی استفاده کنید؛ مثل قدم‌زدن، دویدن، دوچرخه سواری (به جای رانندگی)، تمرین تای چی و …

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

 

هر روز 8 لیوان آب بنوشید

آب برای تمام فعالیت‌های بدن ضروری است. پیشینیان ما آب را مایه حیات و منبع اصلی نیرو برای حفظ سلامت و عمر بشر می‌دانستند و امروزه دانشمندان با آنها کاملاً موافق هستند. آب پاکیزه، بدون هیچ‌گونه مواد شیمیایی و سمی به راحتی در اختیار همه مردم قرار دارد. به خاطر داشته باشید که آب را هیچ‌گاه در ظروف پلاستیکی نگهداری نکنید، زیرا مواد شیمیایی تشکیل‌دهنده پلاستیک به آب نفوذ می‌کند.

پنج عادت روزانه که جادو می کنند

تهیه و تنظیم: تحریریه مثبت نوش

ع. فراحمی

→ خواندن مطلب قبلی

چی بخوریم که حال و حوصلمون خوب باشه؟

خواندن مطلب بعدی ←

خصوصیات افراد امیدوار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *