پاندا , تنبلِ دوست داشتنی

پاندا

پاندا یکی از شیرین ترین و جالب ترین موجودات دنیاست و همین مسئله توجه بسیاری رو به این موجودات جذب کرده است.

پاندا
پاندا ها خرس های بومی چین هستند.حدود 100 پاندا در باغ وحش ها نگهداری میشود و تخمین زده میشود که حدود 1600 پاندا هم در طبیعت وجود داشته باشد. پاندا در نواحی مرکزی چین زندگی میکنند جایی که هوا خنک است و بامبو به مقدار زیاد وجود دارد چرا که یک پاندا باید روزی حدود 38 کیلوگرم بامبو بخورد.

14 ساعت از روز یک خرس پاندا صرف خوردن بامبو می‌شود و چون که گیاه بامبو کالری کمی دارد، آن‌ها را به سرعت گرسنه می‌کند.
وقتی سیر هستند، به مدت 2 تا 4 ساعت می‌خوابند و وقتی دوباره از خواب بیدار می‌شوند به دنبال غذای بیشتری هستند.
خیلی از مسافرانی که به کشور چین سفر می‌کنند با هدف دیدن پاندا می‌روند.
بهترین زمان بازدید از پانداها بین ساعت ۸ تا ۱۱ صبح است , در این بازه زمانی پانداها را در حال فعالیت‌های روزمره مانند: غذا خوردن، بازی کردن و … هستند . بعد از ساعت ۱۱ در حال خواب و استراحت هستند .

پاندا

چین به عنوان کشوری که خانه درصد زیادی از پاندا ها است قوانین سختی برای خرید و فروش آنها قرار داده و مجازات مرگ دارد. پانداها نماد صلح در چین بوده وبه عنوان گنجینه ملی محسوب می شوند. به همین دلیل خرید فروش آنها بسیار سخت بوده ولی در برخی لز کشور ها امکان اجاره خرس پاندا وجود دارد.

پاندا
این گونه از خرس ها امروزه در گروه حیوانات در حال انقراض قرار دارند این درحالی است که در حدود 50 سال پیش این گونه در دسته حیوانات کمیاب قرار داشت و حتی شواهدی هم از افزایش جمعیت پاندا ها وجود دارد. پانداهای نوزاد صورتی رنگ هستند و حدود 15 سانتی متر قد دارند و تا مدت ها قدرت بینایی ندارند.قد یک پاندای کاملاً بالغ به حدود ۱۸۳ سانتی متر و وزن آن به حدود ۱۵۹ کیلوگرم می‌رسد و این گونه از خرس ها مثل دیگر خرس‌ها به خواب زمستانی نمی‌روند. در عوض، راهی کوهستان ها می‌شوند تا جای گرم‌تری را پیدا کنند.

 

→ خواندن مطلب قبلی

شادی رو انتخاب کن

خواندن مطلب بعدی ←

قوانین قشنگ خانواده

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *