ویژگی یک قهرمان

ویژگی یک قهرمان

ویژگی یک قهرمان

تا بحال فکر کردین چرا مردم قهرمان ها را دوست دارند. حداقل اکثر مردم! کدام ویژگی آن ها باعث می شود که تاثیر گذار باشند؟ جواب: هرگز شکایت نمی کنند!

یک قهرمان با اینکه با شرورهای زیادی در جنگ است، مدام شکایت نمی کند، تیر را از پا در می آورد بدون اینکه بگوید چرا این تیر در پای من است و کار خود را ادامه می دهد. ما کلا کسانی را بیشتر دوست داریم که شکایت حداقلی دارند. مردم دوست ندارند جملاتی مانند زیر را مدام بشوند.

سرم درد می کند.

حوصله ندارم.

دیشب نخوابیدم.

هیچکس مرا دوست ندارد و احساس تنهایی می کنم.

از خودم بیزارم.

خسته ام، افسرده ام و ….

علاوه بر اینکه این جملات بار منفی بسیار زیادی دارند، باعث می شود اطرافیان از گوینده فاصله بگیرند. نیاز نیست که برای محبوب بودن، همیشه جوک بگویید و سعی در خوشحالی دیگران داشته باشید. کافی است بدانید چه زمانی سکوت کنید!

وقتی دو نفر با هم آشنا می شوند، یک طرف شروع می کند و شوخی های مودبانه می کند. رابطه خوب است. بعد از گذشت یک هفته، طرف اول احساس راحتی کرده و شکایت های زندگی را بازگو می کند. از همان جملات که بار شکایت دارد استفاده می کند. چقدر هوا گرم است. چقدر من مشکل دارم و شروع به انتقاد از اطرافیان و خود می کند. بعد از گذشت 1 ماه به خودش اجازه می دهد از طرف مقابل هم شکایت کند و ایراد بگیرد. طرف دوم می گوید اوایل از رابطه راضی بودم، و فکر می کردم می توانیم به هم نزدیک تر شویم. مثل یک قهرمان می دیدمت! ولی الان من رو با حرفهات اذیت می کنی!

طرف اول میگوید، فکر میکردم من رو دوست داره، پس چی شد؟

پیز خاصی نشد، در این رابطه فقط سکوت شناخته نشد. بهتر است بعضی مسائل پیش خودمان بماند و یا هر چند مدت یک بار در یک زمان مناسب و با یک شخص مناسب بیان بشود نه اینکه مدام در گفتگوی روزمره ما جا خوش کند.

بنظرتان بهتر نیست از فردا به کسی نگویید که دیشب تا صبح کابوس دیدید و خسته هستید!

م. شیخی

→ خواندن مطلب قبلی

هدف بلند و سخت کوشی خیلی زیاد!

خواندن مطلب بعدی ←

واکنش متفاوت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *