چگونه شاد باشید: 8 راه برای زندگی شادتر (مقاله خارجی)

چگونه شاد باشید

هر روز از زندگی ما صفحه ای نو از دفتر عمرمونه اگر هر روز که از خواب بیدار میشیم خودکار صورتی رنگمونو برداریم و یک لبخند بزرگ درست وسط صفحه بکشیم دیگه هیچ جایی برای شکلک غم وجود نداره و خودمون به کائنات دستور میدیم که حالمون عالیه.واقعیت اینه که حال خوب ما به هیچکس جز خودمون وابسته نیست.ما اگر بخندیم دنیا و همه ی آدماش به روی ما میخندن چون لبخند مسریه.لبخند میتونه امضای همیشگیمون باشه.

در این مقاله قصد داریم اقدامات روزانه ای که کمک میکنند تا بیشتر احساس خوشحالی و خوشبختی داشته باشیم را با شما در میان بگذاریم:

خوشبختی را انتخاب کنید

مهمترین چیزی که در مورد خوشبختی باید بدانیم این است که نتیجه شرایط فعلی نیست. برعکس ، خوشبختی یک انتخاب است.

روی خوبی تمرکز کنید

در حال حاضر چیزهای خوبی در زندگی شما وجود دارد: شما زنده هستید ، شما تغذیه می شوید ، سالم هستید ، خانواده و دوستان دارید و هر روز فرصتی برای دنبال کردن کار معنی دار دارید. شاید در حال حاضر همه این موارد برای شما صادق نباشد ، اما مطمئناً برخی از آنها وجود دارند – این بدان معنی است که در زندگی شما چیزهای خوبی وجود دارد که می توانید روی آنها تمرکز کنید.اگر به دنبال دلایلی برای خوشبخت بودن هستید ، احتمالاً آنها را پیدا خواهید کرد. افراد خوشحال روی افکار مثبت تمرکز می کنند.

مقایسه را متوقف کنید

مهم نیست که چطور تصمیم می گیرید خوشبختی را تعیین کنید – مقایسه کوتاه مدت یا بلند مدت – شما را از این امر غافل می کند. این که آیا منابع مالی ، نوع بدن ، تعطیلات ، استعدادهای خود ، اندازه خانه یا اندازه کفش خود را با هم مقایسه کنیم ، هیچ برنده ای در بازی مقایسه وجود ندارد. اما خبر خوب این است که: هیچ کس شما را وادار به بازی نمی کند! هر زمان خواستید می توانید توقف کنید. از آنچه که دارید سپاسگزار باشید ، قدردان باشید ، هر روز سخت تلاش کنید تا بهترین زندگی خود را تجربه کنید و مقایسه خود را با دیگران متوقف کنید.

قدردانی و سخاوت را تمرین کنید

در دنیای روانشناسی مثبت ، هر بار که خوشبختی مورد مطالعه قرار می گیرد ، مضامین متعددی وجود دارد. در میان آن مضامین همیشه قدردانی و سخاوتمندی وجود دارند.هر دوی آنها فقط می توانند درست درک کنند که ما آنها را به عنوان رشته ها می بینیم نه به عنوان پاسخ. یک نظم و انضباط چیزی است که ما بدون توجه به شرایط مان تمرین می کنیم. اگر منتظر پول کافی برای سخاوتمند شدن هستید ، هرگز به آنجا نخواهید رسید. به همین ترتیب ، اگر منتظر هستید که همه چیز عالی باشد تا قدردان باشید ، هرگز آن را تجربه نخواهید کرد. امروز شکرگزار باشید و انتخاب کنید که با وقت و هزینه خود سخاوتمند باشید. سخاوتمندی و قدردانی هر روز ما را خوشحال تر خواهد کرد.

داروهای کمکی را دنبال نکنید

به نظر می رسد جامعه ما مصرف گرایی را با خوشبختی اشتباه گرفته است. بازاریابان به سختی تلاش می کنند تا ما را متقاعد کنند که محصولاتشان فقط برای زندگی لازم نیستند بلکه برای خوشبختی ضروری هستند.به آرامی اما مطمئناً ، ما شروع به باور به وعده های خالی آنها می کنیم و زندگی خود را به دنبال چیزهایی می گذاریم که هرگز نمی توانند راضی کننده باشند. ما وقت ، پول ، انرژی و تمرکز خود را برای چیزهایی که لازم نداریم فدا می کنیم.این اموال اضافی استرس ، نگرانی و فشار را بر زندگی ما می افزاید. آیا می خواهید امروز کمی خوشحال تر شوید؟ یک کمد یا یک کشو را بهم ریخته و شروع به، به چالش کشیدن مصرف گرایی در زندگی خود کنید.

روابط خود را محکم کنید

رابرت جی والدینجر روانپزشک آمریکایی و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد است که بیشتر به خاطر کارگردانی طولانی ترین مطالعه جهان در پیگیری سلامت و بهزیستی روانی گروهی از 724 مرد آمریکایی به مدت 76 سال، شناخته شده است.یک مورد که او آموخته است و با مطالعات دیگر تأیید شده است ، این است که (روابط) کلید خوشبختی را تشکیل می دهد:    این مطالعه نشان داد که روابط نزدیک ، بیش از پول و شهرت ، چیزی است که مردم را در طول زندگی خوشحال می کند. این پیوندها مردم را از نارضایتی های زندگی محافظت می کنند ، مشکلات روانی و جسمی را به تاخیر می اندازند و کلاس های اجتماعی راهکار بهتری برای زندگی طولانی و شاد هستند. ما لازم نیست که هر جنبه ای از روابط خود را کنترل کنیم (مثلاً ما خانواده خود را انتخاب نکردیم). اما همه ما می توانیم برای دوست خوب بودن قدم برداریم و دوستان خوب تمایل به جذب جامعه سالم دارند.

ایجاد عادات سالم

آنی دیلارد: “چگونگی گذراندن روزهایمان ، مطمئناً نحوه زندگی ماست.” زندگی ما با روزها پر شده است ، روزهای ما با ساعت ها پر می شود و هر ساعت سرشار از هر چیزی است که شما برای پر کردن آن انتخاب کردید. بنابراین عادت های سالم را دنبال کنید که به ساعت ها ، روزها و طول عمر شما ارزش افزوده می دهد.اوقات خود را در جامعه سپری کنید. غذای سالم بخور. به طور منظم تمرین کن. ترک سیگار و استفاده کمتر از تلفن همراه بسیار مفید است. سخت کار کنید. مدیتیشن،مراقبه و دعا کنید و به اندازه کافی بخوابید.

به بیرون از خود نگاه کنید

پیگیری خود برای ما طبیعی است. نیازی به یادآوری برای پیگیری منافع شخصی خودمان نیست. ما بقای خود ، ارتقاء خود ، تحقق خود و تعالی خود را دنبال می کنیم که گویی این در ژن های ما وجود دارداما کارآمدترین راه رسیدن به خوشبختی و تحقق پایدار این است که نه فقط به منافع خود بلکه به منافع دیگران نگاه کنید. وقتی تمرکز خود را از خود دور می کنیم ، زندگی های بیشتری را میبینیم و بیشتر زندگی می کنیم. هنگامی که به دیگران بدون هیچ نگرانی نسبت به آنچه ممکن است در عوض دریافت کنیم ، خدمت می کنیم ، زیبایی احساس از خودگذشتگی را تجربه می کنیم و اندازه جهان ما (و خوشبختی) به صورت ملموسی گسترش می یابد.

باید بدانیم که افراد زیادی به دنبال شادی هستند اما بیایید اطمینان حاصل کنیم که آن را پیدا خواهیم کرد – هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت.

ترجمه و گردآوری: تحریریه مثبت نوش

منبع: www.becomingminimalist.com

 

 

خواندن مطلب بعدی ←

فنگ شویی مثبت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *