لباس!

لباس

لباس در زندگی افراد نقش مهمی دارد. آیا لباس چیزی است که بیان گر اندیشه های ماست؟ تا حدودی بله.

حتما این مساله را شنیده اید که می گویند اگر در جمعی وارد شوی اول لباس توست که نمایانگر شخصیت توست، و وقتی خارج می شوی، گفته ها و رفتار توست که نمایانگر شخصیت است.

پس لباس به خودی خود نمی تواند نشانگر شخصیت در تمام امور باشد.

نکاتی در مورد لباس پوشیدن است، مثلا اینکه اگر ما یکدست لباس داریم برای بیرون رفتن و بیشتر از آن را نداریم، بهتر است که آن را همیشه اتو کشیده بپوشیم. موهایمان را مرتب کنیم و حتما شانه کنیم. کفش هایمان در صورت امکان واکس خورده باشد. و با وقار راه برویم. مانند یک شخصیت مهم! (البته برداشت از مهم آزاد است.)

اگر لباس های متنوعی داریم، از همه آن ها استفاده کنیم. نگوییم فلان لباس تا فلان مهمانی یا فلان قرار، اگر پوشیده شود کثیف می شود. اگر آن مهمانی و قرار هرگز اتفاق نیفتد چه؟ شما لذت پوشیدن آن لباس را از دست داده اید.

پس برمیگردم به مساله اینکه از حال لذت ببرید، نه آینده ای که مشخص نیست.

اگر دنبال نیمه گمشده خود می گردید، شاید همان روزی که لباس زیبا و مرتب بر تن کرده اید، او را ببینید. و یا شاید لباس شما اعتماد به نفس این را به شما بدهد که به نفر مورد نظرتان نزدیک شوید.

علاوه بر این مسائل، شما با طرز لباس پوشیدنتان می توانید بر جامعه هم تاثیر گذار باشید. بله، می توانید با آراسته بودن حس خوب را به اطرافیان خود منتقل کنید و به آن ها القا کنید که می توانند با آراستگی نشاط را به جامعه بیاورند.

پس مهم نیست که لباس شما گران باشد، یا ارزان، مهم آراسته بودن است. می خواهید دنیا را تغییر دهید و در دنیا مثبت باشید؟! پس همین آراسته بودن قدم ابتدایی است، هم برای خود مثبت می شوید، هم برای جامعه. و با تکمیل کردن این آراستگی با رفتار و سخنانتان، می توانید شخصیتی تاثیرگذار باشید. شخصیتی مهم در جامعه!

تغییر دنیا، از ما شروع می شود.

م. شیخی

→ خواندن مطلب قبلی

تشکر از اعضای بدن

خواندن مطلب بعدی ←

رابطه با همسر – قسمت اول

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *