شروع دوباره(مقاله خارجی)

شروع دوباره

چگونه شروع به کار کنید و زندگی خود را هنگامی که خیلی دیر به نظر می رسد دوباره راه اندازی کنید
همه افراد در زندگی خود تغییراتی را تجربه می کنند ، خواه این روند پیری ، بلوغ عاطفی ، بازنشستگی و یا ورود یا خروج از رابطه باشد. با این حال ، به نظر می رسد برخی از ما بهتر از دیگران شانس را در آغوش می گیریم. هنگامی که تغییر اتفاق می افتد ، ممکن است خودمان در این فکر باشیم که چگونه باید کار را از نو شروع کنیم و از شرایط جدیدی که در آن قرار داریم بهترین استفاده را ببریم.
احتمالاً در شرایطی بوده اید که احساس می کنید همه چیز درست پیش نمی رود. چه در روابط شخصی شما باشد و چه در پیشرفت شغلی شما احساس می کنید که از وضعیت ناراضی هستید. شما به این تغییر احتیاج دارید ، اما می ترسید تصمیم آگاهانه برای حرکت بگیرید زیرا حتی مطمئن نیستید که چه تغییری را باید ایجاد کنید ، یا می ترسید که وقت شروع دوباره را نداشته باشید.
شما ممکن است در پنج سال گذشته با یک شرکت بوده باشید و فکر انجام همان کار برای پنج یا ده سال آینده شما را می ترساند. شما می خواهید کارهای بیشتری انجام دهید ، یا شاید حتی کار کاملاً متفاوتی داشته باشید.یا می توانید در اواخر بزرگسالی به اوج خود برسید ، جایی که مسیر شغلی خوبی ایجاد کرده اید و کارهای زیادی انجام می دهید. از نظر اقتصادی ثبات دارید و به طور بالقوه می توانید در جهت ارتقا بعدی خود تلاش کنید. اما ، به نوعی ، شما از آنچه به دست آورده اید کاملا راضی نیستید.
شاید هر آنچه باید را دارید، شاید هم خیر، با این حال احساس می کنید که برای یک سفر کاملا جدید و کشف جهان، دیر است که این ثبات را پشت سر بگذارید.
چرا بسیاری از ما فرصت ها و پتانسیل های خود را محدود می کنیم؟زیرا فکر می کنیم برای یادگیری دوباره و شروع کار خیلی دیر است؟
چگونه شروع کنیم وقتی احساس میکنیم که خیلی دیر است؟
خبر خوب این است که با ادامه رشد جامعه ی ما با چنین سرعتی ، فرصت بیشتری برای انجام کارهایی داریم که قبلاً غیرممکن تصور می شدند. این روزها افراد بیشتری مرزها را رد می کنند و کلیشه ها را می شکنند. این فقط مربوط به سن یا تحصیلات نیست. این مربوط به شما و توانایی شما در پذیرش چالش ها و عزم راسخ برای رهایی از وضعیت موجود است.

یک دیدگاه تازه بدست آورید

برای رهایی از محدودیت های خود ، باید یک قدم به عقب برگردیم و دیدگاه تازه ای در مورد محدودیت های واقعی بدست آوریم. از لحاظ ظاهری ، محدودیت ها مواردی هستند که شما را از انجام کاری باز می دارند ، اما اگر بیشتر کار کنید ، متوجه خواهید شد که محدودیت ها مواردی هستند که شما را در داخل یک حلقه محدود می کنند.
آنها شما را در مواجهه با مشکلات مشابه ، داشتن همان گزینه ها و انجام اقدامات مشابه بارها و بارها گیر می اندازند. محدودیت ها کیفیت زندگی شما را مشخص می کند. اگر می خواهید زندگی خود را بهبود ببخشید ، باید از محدودیت هایی که هر روز ، ماه و سال شما را در یک حلقه قرار می دهد رها شوید.
ممکن است به نظر برسد محدودیت هایی که با آن روبرو هستید از کنترل شما خارج نیستند یا اتفاقی است که فقط برای شما می افتد. با این حال ، واقعیت شما از برداشت شما ناشی می شود.
این واقعیت مهم نیست بلکه مهم این است که چگونه شما واقعیت خود را درک می کنید. توانایی کنترل چگونگی نگاه به مسائل ، کلید یادگیری نحوه شروع دوباره و ایجاد یک شروع تازه است. شکل دادن به فکر و اندیشه ی شما آنقدر قدرتمند است که فقط یک تغییر کوچک در دیدگاه می تواند همه چیز را تغییر دهد ، از انگیزه و چشم انداز شما گرفته تا عزت نفس و اعتماد به نفس.

چالش ها را شناسایی کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید دیدگاه خود را تغییر دهید و به روشی جدید به مسائل نگاه کنید ، دقیقاً مشخص کنید که چطور با چالش هایتان روبرو خواهید شد و سعی کنید یاد بگیرید چگونه شروع به کار کنید و زندگی خود را دوباره راه اندازی کنید. اگر می خواهید شغل خود را تغییر دهید ، چه چیزی مانع شما می شود؟ آیا کمبود تحصیلات ، بازار کار ضعیف یا صرفاً بی انگیزگی است؟
اگر به تازگی به یک رابطه طولانی مدت خاتمه داده اید ، در آینده نزدیک چه مشکلاتی را پیش بینی می کنید؟ شاید لازم باشد وضعیت زندگی جدیدی پیدا کنید ، دوباره با دوستان قدیمی ارتباط برقرار کنید یا دوباره به تنهایی عادت کنید.
برای شناسایی آنچه مانع شما می شود ، می توانید این ارزیابی زندگی را به صورت بسیار ساده انجام دهید و تجزیه و تحلیل دقیق نحوه عملکرد خود را در جنبه های مختلف زندگی بدست آورید.
بدین صورت که چالش ها هرچه باشد ، آنها را یادداشت کرده و حداقل سه راه حل ممکن را یادداشت کنید. وقتی دیدید که هر مشکلی جواب دارد ، ذهنتان آسوده میشود و برای هر تغییری آماده میشود.

با ارزش ها و اولویت های خود اعلام حضور کنید

اگر مصمم هستید که از ابتدا شروع کنید و زندگی خود را تغییر دهید ، اطمینان حاصل کنید که هنگام تغییر،در مسیر درست قرار دارید. ارزش ها و اولویت های خود را شناسایی کنید و درک کنید که احتمالاً در طول سال ها تغییر کرده اند.
هنگامی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدید ، احتمالاً اولویت شما یافتن کار و درآمدزایی است. شاید اکنون بیشتر به دنبال برقراری روابط خوب با بچه های خود یا سفر به دنیا باشید. در این فرآیند با خود صادق باشید تا بیشترین تغییری را که می خواهید ایجاد شود، ایجاد کنید.

از چارچوب دستیابی به موفقیت استفاده کنید

چارچوب زندگی کامل، یک تغییر الگوی کلی را برای تبدیل هر محدودیتی به یک فرصت قابل دستیابی فراهم می کند.
با گذراندن هر یک از این چهار مرحله ، می توانید ذهن و اقدامات خود را نسبت به تغییری که برای دستیابی به اهداف نهایی شما لازم است تغییر دهید و واقعاً از محدودیت های خود رها شوید.

مرحله اول: فرصت پنهان را پیدا کنید
آسان است که ببینید چه چیزی سر راه شما قرار دارد. در عوض ، با یادگیری نحوه شروع دوباره ، به دنبال هر فرصت پنهانی باشید که در اثر تغییر ایجاد خواهد شد.

مرحله دوم: پیشرفت خود را برنامه ریزی کنید
برای رسیدن به تغییری که می خواهید ایجاد کنید،برنامه ریزی کنید. یک هدف بلند مدت تعیین کنید و سپس آن را به اهداف کوتاه مدت کوچکتر تقسیم کنید که می توانید طی چند ماه یا چند سال آینده بر روی آنها کار کنید.

مرحله سوم: سرمایه گذاری و اولویت بندی کنید
وقت و انرژی خود را صرف تحقق برنامه و اهداف خود کنید. کاری که در هر لحظه انجام می دهید را در اولویت قرار دهید و برای اطمینان از اینکه برنامه شما به راحتی پیش می رود ، ضرب الاجل تعیین کنید.

مرحله چهارم: روی انگیزه و عادت های خوب تاکیید کنید
حتی اگر برنامه خوبی داشته باشید ، تا زمانی که انگیزه و عادت های مثبتی ایجاد نکنید که شما را در مسیر پیشرفت قرار دهد ، کارایی نخواهد داشت. این عادت ها می تواند شامل تعیین هدف ، تأملات روزمره و پشتکار باشد.

سخن پایانی

می توان زندگی را تغییر داد و یاد گرفت چگونه از ابتدا شروع کرد. به فردی تبدیل نشوید که اجازه دهد زندگی در کنار او بازنشسته شود یا در سن پیری پشیمان شود. اجازه ندهید که فلات زندگی خود را طی بیست سال آینده در هر روز خرد کنید و در عین حال پتانسیل بالقوه خود را هدر دهید.
آیا از محدودیت های خود خسته شده اید؟ وقت آن است که از آنها رها شوید و زندگی در بهترین روزهای خود را شروع کنید.

 

تهیه، تنظیم و ترجمه: تحریریه مثبت نوش

برگرفته از life hack

→ خواندن مطلب قبلی

سه راه برای تأیید و دوست داشتن خود (مقاله خارجی)

خواندن مطلب بعدی ←

مثبت اندیش باشیم(مقاله خارجی)

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *