رابطه با همسر – قسمت اول

همسر

یکی از نکاتی که در رابطه با همسر خود بهتر است بدانید این است که بجای مجادله بر سر منظوری که دو طرف دارید و یا مساله ای که بین شما اتفاق افتاده و آن را ساده می دانید، خود را بجای طرف مقابل بگذارید و از نگاه او به قضیه نگاه کنید.
مثلا ممکن است مادر شما به همسرتان بگوید در قدیم لباس مشکی فقط برای عزا بوده است، و همسر شما روز قبل، در مهمانی لباس مشکی پوشیده است. شب که به خانه برمیگردید، میبینید حال همسرتان خوب نیست و بی حوصله است، از او جویای احوال می شوید و میبینید هیچ چیز نمی گوید! بنظرتان علت چیست؟
اینکه اگر به شما ناراحتی خود را از مساله بگوید، مسخره اش میکنید و می گویید مهم نیست و همسرتان همچنان با خود ناراحت است. میدانید چرا برای شما مهم نیست؟ چون از نگاه خود به قضیه نگاه می کنید. ممکن است چیزهای پیش پا افتاده زیادی در زندگی رخ بدهد که هریک از طرفین بگوید مسخره است، در حالیکه برای طرف دیگر مهم است. همین ها شروع ایجاد ناراحتی های بزرگتر می شود.
پس بیاییم زمانی که همسرمان از چیزی، حتی خیلی ساده، با شما در دل می کند، خود را جای او گذاشته، همدردی کنید. بعد از مدتی که آرام شد (مثلا 2 روز بعد) راه حل را با او به اشتراک بگذارید تا دیگر این ناراحتی ها پیش نیاید.
در لحظه نظر خود را نگوییم، اول از نگاه همسر خود به مساله نگاه کنیم و بعد راه حل مناسب را پیشنهاد و دو نفری به نتیجه برسید.

مثبت نوش آرزوی زندگی مثبتی برای شما دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

لباس!

خواندن مطلب بعدی ←

5 موردی که به شما در خواب طبیعی کمک می کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *