خدایا شکرت،به هزار و یک دلیل

سپاسگزاری

شما چه قدر شکرگزارید؟
تاحالا با خودتون فکر کردید که آیا شما فرد شکر گزاری هستید یا نه ؟
اصلا برای چه چیزهایی باید شکرگزار بود ؟
روزی یک مهندس ساختمان از طبقه ششم میخواست یک کارگر را که پایین بود صدا بزند اما به خاطر شلوغی و سر و صدا کارگر اصلا متوجه نمی شد.
مهندس فکری کرد یک اسکناس 10 هزار تومنی را به پایین انداخت تا بلکه کارگر به بالا نگاه کنه ولی کارگر اسکناس رو برداشت وبالا رو نگاه نکرد.بار دیگه مهندس اسکناس 50تومنی به پایین انداخت ولی باز کارگر بالا رو نگاه نکرد .
این دفعه مهندس یه سنگ کوچک برداشت و به پایین انداخت .این دفعه کارگر وقتی سنگ به سرش برخورد کرد ،سرش رو بلند کرد و به بالا نگاه کرد.

این استان دقیقا داستان زندگی همه آدم هاست.ما برای نعمت هایی که داریم سپاسگزار نیستیم و اصلا بهشون توجه نمی کنیم و از خودمون نمی پرسیم اینها از کجاست و برای چی . اما وقتی سنگ کوچکی به سرمان می افته که در واقع همان مشکلات زندگی هست گلایه میکنیم .
هر وقت از خدا نعمتی به ما رسید لازم است سپاسگزار باشیم قبل اینکه سنگی به سرمان بیوفته.

شکرزاری باعث میشه خودمون هم احساس بهتری پیدا بکنیم .
وقتی هر روز یادمون میاد که چقدر دلیل برای خوشحال بودن داریم، کم تر یاد نداشته هامون میوفتیم .
راهکارهای ساده ای برای شکرزاری هست که حال خودمون رو خوب میکنه .
مثلا صبح که از خواب بیدار میشیم اولین کارمون این باشه که ده تا از نعمت های زندگی مون رو بنویسیم.چیز های به ظاهر ساده ولی خیلی مهم مثل خانواده،سلامتی و …

این که هر روز به خودمون یادآری کنیم که چقدر آدم خوش بخت و خوش شانسی هستیم باعث میشه دیدمون به دنیا هم تغییر بکنه و نگرش مثبت به دنیا و زندگی پیدا بکنیم.شکرگزاری بابت کوچیک ترین و ساده ترین نعمت ها دید ما رو به دنیای خوبی ها باز میکنه و باعث میشه از همه چیز در زندگی لذت ببریم.

پس بهتون پیشنهاد میکنم با شکرگزاری برای هر چیز ساده ،یک قدم خودتون رو به زندگی شادتر و زیبا تر  نزدیک کنید.

س. سطانی

→ خواندن مطلب قبلی

قوانین قشنگ خانواده

خواندن مطلب بعدی ←

مسیر پر پیچ و خم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *