جشن مبارزه با گوجه فرنگی

جنگ با گوجه فرنگی

در آخرین چهارشنبه ی ماه اوت، حدودا 30 شهریور،در شهر بانول (Buñol) اسپانیا جشنواره ی جالب و مهیج توماتینا برگزار میشود معادل فارسی این جشنواره، گوجه بزنو است و در این روز یک صد تن گوجه در نبرد های خیابانی پرتاب می شود.

جنگ گوجه فرنگی
این جشنواره یکی از برجسته ترین رویداد های تابستانی کشور اسپانیا است و داری تاریخچه قدیمی است که شروع آن در پی یک حادثه در اسپانیا رخ داد که در سال های بعد به عنوان جشنواره در این کشور برگزار شده که با شادی و سرگرمی همراه است.

جنگ گوجه فرنگی

داستان شروع این جشنواره به سال 1945 باز می گردد.  که جشنواره ای در این کشور در حال برگزاری بوده که در کل شهر عروسک های غول پیکر وجود داشت.  تعدادی پسر جوان برای شوخی و خنده باعث سقوط یکی از شرکت کنندگان شدند. آن تماشگر هم از آن پسرها خشمگین شده و هر چیزی را که در اطرافش بود به سمت آنها پرتاپ کرد.
مردم دیگر هم با دیدن این صحنه عصبانی شده و شروع به پرتاپ میوهای فروشگاه که بیشتر آن گوجه فرنگی بود به سمت پسران جوان کردند. مردم دیگر هم از خانه خود گوجه فرنگی آورده و به سمت پسرا پرتاب کردند و این شروع جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا بود که پس از ورود پلیس و اتمام این جنگ، به دلیل صحنه های جالبی که در این حادثه ایجاد شده بود، در سال های بعد به صورت مراسم محبوب و بعدها به شکل جشنواره تبدیل شد.
این مراسم تنها یک ساعت طول می کشد اما در همین مدت کوتاه تمام میدان های شهر بانول پر از گوجه فرنگی می شود.گوجه های این فستیوال توسط مسئولین تهیه می شود .

جنگ با گوجه فرنگی

س. سطانی

→ خواندن مطلب قبلی

مارتین لوتر کینگ جونیور

خواندن مطلب بعدی ←

نکات مثبت برای انتخاب ایده کاری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *