اوج قدرت

اوج قدرت

روزی یک کوهنورد معمولی تصمیم گرفت قله اورست را فتح کند، اما او هر بار ناکام بر می گشت، تا جایی که وقتی سال چهارم فرا رسید و او از چهارمین صعود به اورست نیز باز ماند، مسوولان کوهنوردی به سراغش رفتند و گفتند: هی جوان، می بینی که نمی توانی به قله برسی، بهتر نیست از این فکر خارج شوی؟ اما کوهنورد جوان با قاطعیت پاسخ داد: نه! و موقعی که از او دلیلش را پرسیدند گفت: دلیلش خیلی واضح است، اورست به اوج قدرت خود رسیده، اما من همچنان در حال رشد هستم، پس یقینا یک روز از او پیشی می گیرم!

رسیدن به اهداف زندگی ممکن است سخت باشد ولی کافی است اراده کنید و وارد مسیر خود شوید تا پس از طی شدن مراحلی خاص، موفقیت و دستاوردهای خود را لمس کنید.
شیرین ترین پیروزی، این است که برای رسیدن به آن بیشترین سختی را بکشید. پیروزی که با تمام وجودتان می‌جنگید.
ما از شکست دوری می‌کنیم. در واقع، ما آنقدر شکست نخوردن را هدف قرار داده ایم که یادمان رفته باید برای رسیدن به موفقیت تلاش کنیم. ریسک نمی‌کنیم و با اینکار زندگی خود را تبدیل به زندگی آرام و بدون تنش می‌کنیم.
وقتی نگاهی دقیق تر به متفکران بزرگ تاریخ می‌اندازیم، تمایل به شکست خوردن، ایده جدید یا فوق العاده ای نیست. شکست ابزاری بسیار کاربردی برای رسیدن به موفقیت است.
سیث گادین می‌گوید:« من خیلی بیشتر از تعداد موفقیت هایم، شکست خورده ام.»
تجربه یک شکست لزوماً نباید پایان راه رسیدن به هدف شما باشد. زندگی به شکل گوناگون درس های مختلفی را ارائه می دهد؛ ما باید تمایل داشته باشیم که به آنها گوش بدهیم. شکست به معنای فرصتی است برای ارزیابی مجدد آنچه انجام می دهید و فهمیدن اینکه آیا رویکرد کارآمدتری وجود دارد یا خیر. شما باید از شکست ها به عنوان انگیزه استفاده کنید و منابع الهام خود را داشته باشید. ما انسان هایی مملو از احساسات و عواطف هستیم که غالباً تمایل داریم برنامه ها را مدیریت کنیم. زمان آن رسیده است که رویکرد متفاوتی نسبت به شکست ها داشته باشیم.

نوبت شماست که اهداف تان را تحقق بخشیده و زندگی ای را زندگی کنید که آزادی، اهداف تحقق یافته و شادی واقعی را به ارمغان می آورد.

س. سطانی

→ خواندن مطلب قبلی

باور کنید تا ببینید

خواندن مطلب بعدی ←

هدف بلند و سخت کوشی خیلی زیاد!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *