فروش بازیافتی ها

فروشگاه بازیافتی

در تلاش برای سرنگونی “فرهنگ دور ریختن” ، و ترویج استفاده مجدد و تعمیر از وسایل، شهر برلین آلمان گام منحصر به فردی برداشته و فروشگاه بزرگ دست دوم خود افتتاح کرده است.
این فروشگاه مثل صرفه جویی های مادربزرگ ها نیست. این کالاها که کاملاً خوب هستند از خرده فروشی ها جمع آوری شده و به فروش مجدد می رسند. که در غیر این صورت دور انداخته می شوند.
کالاهای الکترونیکی که به فروش نمی رسند و ساده هستند، “همانطور که هست” توسط تکنسین های متخصص رفع شده و دارای یک سال ضمانت می شوند.
برای دستیابی به جمعیت بیشتر خریداران دست دوم، این فروشگاه درست در وسط فروشگاه معروفی ساخته شد.
با موفقیت در اجرای آزمایشی شش ماهه اولیه خود در طبقه سوم آن فروشگاه ، شهر قصد دارد چهار عملیات مشابه دیگر را در سایر مناطق برلین افتتاح کند. تا سال 2030 ، امیدوار است که حداقل یک مکان در هر 12 منطقه برلین داشته باشد.
از سال 2008، سیاست های شهر و برنامه های آموزشی به طور متوسط ​​زباله های خانگی را سالانه حدود 25 پوند (11 کیلوگرم) برای هر ساکن کاهش داده است. همچنین حدود 49٪ از زباله های ساختمانی معدنی خود – مانند آجر و بتن را بازیافت می کند.

Berlin-recycle-store
این شرکت سبز همچنین مأموریت اتصال بی خانمان های شهر برلین را با خرده فروشان آنلاین پوشاک که لباس هایی را به آنها برگردانده و قابل فروش مجدد نیست را عهده دار است.
چقدر زیباست که در ایران هم، چنین فروشگاه هایی راه اندازی شود و جلوی زباله سازی وسایلی که امکان بازیافت دارند را بگیرد.

 

م. شیخی

→ خواندن مطلب قبلی

پادشاه

خواندن مطلب بعدی ←

تشکر از اعضای بدن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *